Leczenie SIBO

Mam wzdęcia, jak sobie poradzić? Od lat boli mnie brzuch i cierpię na zaparcia.... Biegunki i alergie mnie wykańczają! U mnie w leczeniu SIBO możesz skorzystać z konsultacji stacjonarnej lub on-line.

SIBO to zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego, jedna z licznych plag wśród zestresowanej populacji naszego kraju.

Jest to zespół niespecyficznych objawów, obejmujących m.in.:

  1. wzdęcia
  2. bóle brzucha
  3. zaparcia i/lub biegunki
  4. uczucie pełności, zastoju w jelitach po jedzeniu
  5. zmiany masy ciała
  6. retencja wody w tkankach
  7. zmęczenie, ospałość
  8. zaburzenia nastroju
  9. objawy niedoborów witamin i mikroelementów
  10. oraz wiele innych dolegliwości

Przyczyną zaburzenia jest nadmierna ilość bakterii w jelicie cienkim, zawsze należy dążyć do znalezienia przyczyny tego stanu.


Pacjentom cierpiącym z powodu powyższych dolegliwości a także tym którzy już są po badaniach i mają czarno na białym wskazania do leczenia proponuję opiekę w dwóch trybach:

  1. dla osób z Poznania i okolic lub mogących przyjechać do mnie - wizyta stacjonarna
  2. dla osób które nie mają możliwości dojechać - konsultacja zdalna (video lub przez telefon)


Wizyta stacjonarna


Wizyta trwa godzinę, przebiega podobnie do klasycznej konsultacji - wywiad, analiza wyników, badanie przedmiotowe (przede wszystkim badanie brzucha, ale nie tylko) i ustalenie diagnozy i zaleceń, wystawienie recepty i ewentualnie zwolnienia lekarskiego z pracy.

Wyniki oraz dokumentację możesz przynieść na papierze z kopią dla mnie albo przesłać mi przed wizytą na adres mailowy.


Konsultacja zdalna


Trwa do 30 minut, pozbawiona jest jedynie badania fizykalnego. Również obejmuje wywiad, zapoznanie z wynikami badań oraz ustalenie diagnozy i zaleceń.


Ciągłość opieki....


Już podczas wizyty zawsze proszę, o przysłanie mi krótkiej wiadomości mailem albo przez czat na znanylekarz.pl o tym jak zmieniły się objawy, jak się czujesz pod koniec stosowania zaleconych leków.

W razie wątpliwości zawsze możesz mi jeszcze po wizycie przysłać kolejne wyniki czy opisać mailowo swoje obawy tak żeby ustalić, czy wskazana jest kolejna wizyta.